В Японії в жовтні наклали на себе руки більше людей, ніж померло від ковіду за весь 2020 рік
09:00 01.12.2020
490

В Японії в жовтні наклали на себе руки більше людей, ніж померло від ковіду за весь 2020 рік

Але зростання числа випадків суїциду все ж може бути пов'язане з пандемією.

Так, за даними японської поліції, за останній місяць в країні наклали на себе руки 2153 людини. При цьому від коронавірусу з початку року померли 2087 осіб. CNN відзначає, що число випадків суїциду серед жінок збільшилося в жовтні на 83% в порівнянні з тим же періодом минулого року, а серед чоловіків це число зросло на 22%.

За словами опитаних телеканалом експертів, причиною зростання статистики самогубств могли стати економічні труднощі, викликані пандемією, зокрема, звільнення. Цим можна пояснити і збільшення випадків самогубств серед жінок, адже саме вони становлять більшість співробітників найбільш постраждалих сфер: готельного бізнесу, громадського харчування та роздрібної торгівлі.

У березні 21-річний японський студент запустив гарячу лінію для допомоги тим, хто відчуває психологічні проблеми на тлі пандемії. За його словами, організація приймає в середньому більше 200 дзвінків на день, і більшість надходить від жінок. Хтось із них втратив роботу і турбується про долю своїх дітей, інших турбує домашнє насильство або думки про самогубство.

Творець гарячої лінії підкреслює, що їм телефонують і школярі, стурбовані складними ситуаціями через перехід на онлайн-навчання. Одні скаржаться на тиск з-за невиконаних домашній завдань і стрес, а інші також повідомляють про домашнє насильство в сім'ї.

Японія вже давно бореться з одним з найвищих показників самогубств у світі. Їх найбільш поширеними причинами називають виснаженість від роботи, тиск в школі, соціальну ізоляцію, а також стигматизацію психологічних проблем. Однак останнє десятиліття кількість суїцидів в країні все ж знижувалося. У 2019 Японії вдалося досягти рекордно низького для себе показника в 20 тисяч - таке число там не фіксували з 1978 року.

Автор: Олена Гандзюк
Читайте також