Велика сімка засудила заколот в М’янмі
16:12 04.02.2021
257

Міністри закордонних справ «Великої сімки» засудили заколот в М’янмі та закликали військових, які заарештували представників влади, негайно скасувати запроваджений у країні надзвичайний стан та відновити діяльність демократичних інституцій.

Ми, міністри закордонних справ G7 – Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великої Британії та Сполучених Штатів, а також високий представник Європейського Союзу, є єдиними у засудженні перевороту у М’янмі. Ми глибоко занепокоєні арештами політичних лідерів та активістів громадянського суспільства, включаючи канцлера Аун Сан Су Чжі та президента Він М'їна, а також переслідуваннями медіа. Ми закликаємо військових негайно завершити надзвичайний стан, відновити владу демократично обраного уряду, звільнити всіх, хто був незаконно затриманий та поважати права людини та верховенство права, - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 1 лютого військові захопили владу у М’янмі та затримали лідерку країни, лауреатку Нобелівської премії миру Аун Сан Су Чжі та інших лідерів держави.

Читайте також