Росія заблокувала розгляд питання з розмінування на Донбасі
20:31 23.06.2021
258

Сьогодні під час онлайн-засідання Тристоронньої контактної групи російська сторона заблокувала запланований розгляд питання з розмінування ділянок, погоджених влітку 2020 року в рамках роботи безпекової підгрупи ТКГ, передає пресслужба української делегації в Тристоронній контактній групі.

"Незважаючи на готовність координатора та Робочої підгрупи з безпеки, російська сторона заблокувала запланований розгляд питання з розмінування ділянок, погоджених влітку 2020 року в рамках роботи безпекової підгрупи ТКГ", - йдеться у повідомленні.

Під час засідання українська делегації знову закликала російську сторону:
- розблокувати роботу КПВВ зі свого боку;
- повернутися до повного та всеосяжного режиму припинення вогню;
- узгодити план розмінування з графіком проведення ремонтних робіт на ключових об’єктах критичної інфраструктури поблизу лінії розмежування;
- створити безпечні умови для належного функціонування об’єктів, що забезпечують потреби цивільного населення.

"Блокування доступу інспекторів МАГАТЕ до ядерного матеріалу на тимчасово окупованих територіях - це ознаки свідомого порушення Російською Федерацією Договору про нерозповсюдження ядерної зброї", - сьогодні заявив Голова української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук.

Кравчук зазначив, перешкоджаючи діяльності МАГАТЕ в Україні, Росія дискредитує себе як член МАГАТЕ та як постачальник ядерних послуг і технологій до третіх країн.

Він наголосив, що "саме через блокування Росією доступу Міжнародної ядерної організації до ядерних матеріалів в ОРДЛО, Україна досі не може надати МАГАТЕ розширеного висновку за результатами застосування гарантій МАГАТЕ в Україні у 2020 році".

Кравчук також повідомив, що "вкотре під час засідання ТКГ на рівні глав делегацій представники Росії знову заблокували розгляд питання з розмінування ділянок, погоджених улітку 2020 року в рамках роботи підгрупи з безпеки".

Читайте також