У США повідомили, коли Україні чекати на нові установки HIMARS
15:30 29.09.2022
1626

У міністерстві оборони США уточнили, що на доставку 18 систем HIMARS, про які надання яких Україні в рамках нового траншу військової допомоги оголосили 28 вересня, може піти кілька років, бо їх замовлятимуть у виробника.

Високопосадовець міністерства оборони США пояснив, що попередні 16 систем HIMARS Україні передали напряму з американських військових запасів, а нову партію замовлятимуть у виробника, тож на виробництво піде певний час. "Закупівля та доставка цих систем HIMARS та боєприпасів до них займе кілька років. Сьогоднішнє оголошення (про військову допомогу Україні на 1,1 мільярда доларів. - Ред.) - це лише початок процесу закупівель", - цитує його сайт Пентагону.

Посадовець американського оборонного відомства додав, що це суттєва інвестиція у здатність України стримувати майбутні загрози "у довгостроковій перспективі", і в жодному разі не виключає подальшу підтримку українських Збройних сил. 

"Якщо ми не інвестуємо сьогодні, щоб закупити HIMARS на майбутнє, їх не буде, коли вони стануть у нагоді українським збройним силам у майбутньому. Це справді значна інвестиція, і вона призначена для того, щоб у майбутньому Україна мала те, що їй потрібно на довгострокову перспективу для стримування майбутніх загроз", - додав чиновник.

Водночас Штати й надалі продовжать передавати необхідне нашим воїнам озброєння з власних запасів.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також