У Великобританії більш ніж 15 мільйонів людей отримали вакцину від коронавірусу
12:03 15.02.2021
256

Великобританія переходить до наступної черги вакцинації після того, як понад 15 мільйонів людей з найпріоритетніших груп отримали першу вакцину від коронавірусу, передає Європейська правда.

Це приблизно 22,5% всього населення Британії та 28,6% дорослого населення країни віком від 18 років. Втім, другу дозу вакцини серед них отримали поки 537 тисяч, відтак тільки ця група вже має максимальний захист від вірусу.

Першими вакцинували людей старших 70 років і молодших з хронічними хворобами, які створювали ризик тяжкого перебігу хвороби. 

Наступні у черзі - група 65+ та молодші люди з ризиковими хронічними хворобами. З них понад мільйон вже отримали запрошення на щеплення, та приблизно стільки ж отримають його протягом тижня. 

До кінця квітня в уряді хочуть провакцинувати 17 млн людей з пріоритетних груп 5-9, при цьому продовжуючи щеплення другою дозою тих, хто вже отримав першу. 

Прем’єр Борис Джонсон привітав подолання межі у 15 мільйонів провакцинованих пацієнтів, зазначивши, що це стало результатом загальнонаціональних зусиль. Водночас, він зазначив, що попереду ще «довгий шлях» і на ньому безсумнівно будуть труднощі.  

Читайте також