У Колумбії суддя використав нейромережу ChatGPT для винесення вироку
18:27 05.02.2023
253

Колумбійський суддя використав чат-бота ChatGPT для ухвалення рішення про те, чи повинна страховка дитини з розладом аутистичного спектру покривати витрати на лікування. Цим він викликав широку громадську дискусію про те, чи доречні підказки нейромережі у такому разі. Про це пише The Guardian.

Суддя з міста Картахена Хуан Мануель Паділья дійшов висновку, що всі медичні та транспортні витрати має сплатити страхова компанія, оскільки батьки дитини не могли собі цього дозволити.

Юридичні документи показали, що Паділья, зокрема, поставив ChatGPT таке питання: «Чи звільнено дитину з аутизмом від сплати зборів за лікування?»

Відповідь чат-бота відповідала остаточному рішенню судді: «Так, це правильно. Згідно із законодавством Колумбії, неповнолітні з діагнозом «аутизм» звільняються від плати за лікування».

Саме рішення не викликало ажіотажу, проте використання ChatGPT викликало суперечки, низка юристів та колег розкритикували дії судді.

Так професор з Університету Росаріо Хуан Давид Гутьєррес негативно відреагував на ідею Паділльї та закликав відправити суддів на курси з «цифрової грамотності».

2022 року в Колумбії ухвалили закон, згідно з яким державні юристи зобов'язані по можливості використовувати технології, щоб працювати більш ефективно.

Паділья заявив радіостанції Blu Radio, що робота з програмами штучного інтелекту заощаджує час, а також може допомогти суддям «виносити дуже зрозумілі рішення з хорошим формулюванням». Однак він підкреслив, що чат-боти повинні виступати лише як підказка, оскільки нейромережа не зможе замінити людину, і остаточне рішення завжди приймає суддя.

ChatGPT генерує свої відповіді на основі інформації, яку чат-бот переглядає по заданій темі у всьому інтернеті. При цьому відомо, що ChatGPT може видавати різні відповіді на те саме питання. Крім того, чат-бота можна використовувати, щоб сфабрикувати переконливу неправдиву інформацію.

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також