У США підозрюваного в згвалтуванні знайшли завдяки генеалогічним сайтам, куди він завантажив результати своїх ДНК-тестів
18:25 29.06.2021
639

В американському місті Тампа, штат Флорида, поліція знайшла підозрюваного в згвалтуванні завдяки генеалогічним сайтам GEDmatch і FamilyTree, куди він завантажив результати своїх ДНК-тестів. Про це повідомляє The Insider.

Злочин стався ще в 2007 році. Студентка поверталася з вечірки в гуртожиток, коли незнайомець запропонував її підвезти. Дівчина погодилася, і, коли вони приїхали в гуртожиток, чоловік зґвалтував її.

Тоді поліція зібрала всі докази, але знайти злочинця не вдалося, тому справа вважалася нерозкритою. У 2020 році правоохоронці відновили розслідування і знайшли підозрюваного по збігам ДНК на генеалогічних сервісах - ним виявився 44-річний Джаред Вон.

Поліцейські приїхали до Вону в Західну Вірджинію і провели генетичну експертизу. Результат видав збіг з ДНК злочинця, шанс якого був один на 700 мільярдів. Чоловік заарештований.

Справу вдалося розкрити завдяки підрозділу судової генеалогії. Флорида в 2018 році стала першим штатом США, де відкрили таку службу.

Автор: Маргарита Грабова
Читайте також