Дослідження: половина одягу, який продається онлайн, зроблений з первинного пластику
20:01 15.06.2021
426

Близько половини речей, які продаються в популярних онлайн-магазинах одягу, зроблені з синтетичних тканин на основі первинного пластику - про це говорять результати дослідження Британського королівського співтовариства мистецтв, виробників і торгівлі (RSA).

RSA проаналізувало 10 000 речей, які надійшли в продаж на сайти Asos, Boohoo, Missguided і PrettyLittleThing в травні, і з'ясувало, що 49% з них повністю складаються з поліестеру, акрилу або нейлону, для виробництва яких використовували нову сировину. Тільки 1% одягу включав в себе перероблений пластик.

Бум «швидкої моди», що трапився за останні 20 років, спровокував різке зростання виробництва синтетичних тканин, в якому задіяні нафтопродукти. «Ці тканини можуть бути дешевими, але вони є частиною нафтохімічної економіки, яка сприяє різкій зміні клімату і забруднення навколишнього середовища. Виробництво синтетичних волокон вимагає великих витрат енергії », - зазначає співавтор дослідження Джозі Уорден, керівник відділу регенеративного дизайну RSA.

Уорден зазначає, що найчастіше життєвий цикл дешевих речей з синтетичних тканин дуже короткий - їх одягають лише кілька разів, і в цьому сенсі вони схожі на одноразову пластикову упаковку, яку так само швидко викидають.

«Ми більше не можемо використовувати пластик для створення погано зробленогоодягу, який можна носити лише кілька разів. На нього витрачається велика кількість енергії, завдається шкода навколишньому середовищу при його виробництві, і можуть знадобитися тисячі років для розкладання », - додала вона.

Як заходи боротьби з перевиробництвом RSA пропонують ввести «пластиковий податок» на речі з первинного поліестеру, нейлону і акрилу, які виробляють або імпортують до Великобританії.

Автор: Анна Макарчук
Читайте також