Суд ЄС наклав на Польщу щоденний штраф у мільйон євро
18:00 27.10.2021
257

Суд ЄС (Court of Justice of the European Union) наклав на Польщу штраф у розмірі 1 млн євро на день за те, що відповідно до судового рішення вона не призупинила дію положень щодо своєї Дисциплінарної палати Верховного суду.

Про це йдеться в оприлюдненому у середу рішенні суду.

"З огляду на те, що Польща не призупинила застосування національних положень, що, зокрема, стосуються повноважень Дисциплінарної палати Верховного суду, її зобов’язали платити Єврокомісії регулярний штраф у розмірі 1 млн євро щодня", - йдеться в повідомленні суду ЄС.

У суді зазначили, що виконання попереднього рішення суду в цій справі від 14 липня цього року є "необхідністю для уникнення серйозної і незворотньої шкоди юридичному порядку в ЄС і заради цінностей, на які спирається ЄС, зокрема цінності верховенства права".

Реагуючи на це рішення, заступник міністра юстиції Польщі Себастіан Калета написав у Твітері, що суд ЄС перевищує свої повноваження, нехтує польською Конституцією і вироками Конституційного трибуналу Польщі. Він назвав ці дії суду в Люксембурзі "узурпацією і шантажем". 

Штраф буде стягуватися з дати вручення Польщі ухвали до виконання урядом рішення суду від 14 липня.

Прем'єр-міністр Матеуш Моравецький оголосив про ліквідацію Дисциплінарної палати Верховного суду раніше під час дебатів у Європейському парламенті у Страсбурзі.

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також