Президенти Киргизстану і Таджикистану домовилися про зустріч через прикордонний конфлікт
18:30 30.04.2021
267

Сьогодні, 30 квітня, відбулися переговори Президента Садиров Жапарова і Президента Таджикистану Емомалі Рахмона.

Глави держав обговорили заходи щодо якнайшвидшої деескалації ситуації на киргизько-таджицькому ділянці державного кордону, повідомляє прес-служба президента Кыргызстана

“Киргизька сторона налаштована розв'язувати міждержавні питання шляхом діалогу і підтримувати стабільну ситуацію на киргизько-таджицькому ділянці державного кордону”, - особливо підкреслив Садиров Жапаров.

Він висловив упевненість в тому, що взаємовигідне співробітництво між Киргизстаном і Таджикистаном буде і надалі поступально і плідно розвиватися на основі традиційної та багатовікової дружби й добросусідства між киргизьким і таджицьким народами.

Глави держав домовилися вирішити ситуацію, що склалася виключно мирним шляхом.

Переговори урядових делегацій сторін щодо делімітації та демаркації киргизько-таджицької державного кордону відбудуться завтра, 1 травня, на території Баткенській області.

Конфлікт почався 28 квітня на кордоні Киргизії та Таджикистану, у пункту розподілу води "Головний" в селі Кок-Таш. Пункт "Головний" - це життєво важливий стратегічний об'єкт, від нього залежить водопостачання всіх рівнинних районів в окрузі. У Таджикистані вважають, що киргизи несправедливо розподіляють воду, особливо в сезон сільгоспробіт (навесні та влітку) - а тому представники таджицької сторони взялися монтувати навколо "Головного" камери відеоспостереження на стовпах і лініях електропередач.

Місцеві жителі виявилися проти. Словесна перепалка перейшла в бійку, полетіло каміння, хтось узяв в руки мисливську рушницю - а далі прикордонники відкрили вогонь на ураження.

В результаті до кордону з обох сторін підігнали військову техніку і вже третій день ситуація між країнами залишається напруженою.

У ходів конфлікту всього постраждали 154 людини, з них 31 загинув.

«За оперативними даними, серед постраждалих - 121 цивільний і 23 людини з силових структур», - додала Алізе Солтонбекова.

 

Читайте також