Євросоюз продовжив санкції проти Росії за анексію Криму
13:00 21.06.2021
258

Європейський Союз ще на рік подовжив термін дії санкцій проти Росії за анексію Криму — до 23 червня 2022 року. Вперше їх ввели у червні 2014 року як відповідь на «спроби навмисно підірвати територіальну цілісність України та дестабілізувати країну».

Про це вказано на сайті Ради ЄС.

У раді ЄС нагадали, що діючі обмежувальні заходи включають цільовий імпорт в ЄС продуктів, що походять з Криму чи Севастополя, а також інфраструктурні або фінансові інвестиції та туристичні послуги в Криму чи Севастополі. Експорт певних товарів та технологій до кримських компаній або для використання в Криму в транспортному, телекомунікаційному та енергетичному секторах або для розвідки та видобутку нафти, газу та мінеральних ресурсів також підпадає під обмеження ЄС.

«ЄС не визнає незаконної анексії Криму та Севастополя Російською Федерацією і продовжує засуджувати це порушення міжнародного права, відповідно до заяви Верховного представника з питань закордонних справ та політики безпеки від імені ЄС 16 березня 2020 року», — вказано у повідомленні.

Санкції вперше були введені у червні 2014 року у відповідь на спроби підірвати територіальну цілісність України та дестабілізувати країну. Інші заходи ЄС, реалізовані у відповідь на кризу в Україні, включають економічні санкції, спрямовані на конкретні сектори російської економіки, та індивідуальні обмежувальні заходи.

 

Читайте також