ЄС та США стануть союзниками для протидії Росії і Китаю
14:00 30.05.2021
262

Європейський союз підготував текст спільного з США проєкту, в якому йдеться про необхідність об'єднати зусилля для протидії Росії та Китаю. Про це повідомляє Bloomberg.

Саміт стане першим візитом Байдена в Європу в якості президента США. Очікується, що обидві сторони почнуть більш тісну співпрацю у сферах, які охоплюють усі напрямки економіки Євросоюзу і США.

Згідно з проєктом заяви, підготовленому для саміту Євросоюз - США в Брюсселі 15 червня, пропонується тісна консультація та співробітництво по всьому спектру загальних проблем.

«Ми єдині в нашому принциповому підході до Росії, і будемо рішуче реагувати на її повторювану модель негативної поведінки та зловмисної діяльності.

У ньому також пропонується "тісно консультуватися і співпрацювати з усього спектру загальних проблем і можливостей в рамках наших відповідних аналогічних багатогранних підходів до Китаю.», — йдеться в спільній заяві.

У заяві також викладено, як обидві сторони можуть подолати торговельні суперечки епохи експрезидента США Дональда Трампа, зокрема в області тарифної політики.

На наступний день після саміту США-ЄС, в Женеві відбудеться зустріч глави Кремля Володимира Путіна та президента США Джо Байдена. Американський президент сказав, що хотів би провести запропонований ним саміт із президентом Росії Володимиром Путіним під час червневої поїздки в Європу.

Їх телефонні переговори пройшли 13 квітня. Глава Білого дому висловив стурбованість нарощуванням російської військової потужності в окупованому Криму та на кордоні України та закликав Росію знизити напруженість.

 

Читайте також