Низка світових столиць розробляють санкції проти РФ на випадок ескалації
13:28 25.11.2021
315

У низці світових столиць розробляються конкретні економічні заходи, які здатні зробити боляче російській економіці у разі ескалації агресії проти України. Про це на брифінгу в четвер заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

З його слів, МЗС працює 24/7, щоб зберегти та посилити міжнародну підтримку держави, насамперед у питаннях військової та безпекової співпраці, а також консолідувати партнерів задля спільної протидії безпековим загрозам у регіоні з боку РФ.

Глава МЗС України відзначив, що останнім часом тональність сигналів міжнародної спільноти у бік Кремля стала значно жорсткішою. Так, Європейський Союз, НАТО, США, Канада, Велика Британія, Франція, Німеччина, Швеція, країни Балтії, Польща та низка інших партнерів вже підтримали Україну та застерегли Росію від ескалації.

На думку глави української дипломатії, Кремль піднімає ставки у всьому регіоні та прагне загалом підірвати безпекову архітектуру, яка склалася в Європі після завершення холодної війни: “Можна сказати, взяти реванш за поразку, яка сталася 30 років тому”.

“Україна разом з партнерами укріплює регіональну безпеку та готується у разі ескалації російської агресії виступити єдиним фронтом”, - заявив міністр.

Як повідомляв Укрінформ, глава МЗС України Дмитро Кулеба під час робочого візиту до Брюсселя провів перемовини з міністрами закордонних справ Франції та Німеччини. Вони запевнили, що широкомасштабна операція проти України матиме для Росії надзвичайно тяжкі наслідки.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що ситуація щодо ймовірної активізації воєнних дій проти України перебуває на постійному контролі. За його словами, ситуація на кордоні України з РФ через скупчення російських військ "напружена, але ознак наступу ми не бачимо".

За інформацією Financial Times, співробітники західних спецслужб заявили, що цієї зими існує "висока ймовірність" дестабілізації ситуації в Україні з боку РФ після того, як Москва зосередила біля кордону з Україною понад 90 тис. військових.

21 листопада начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов заявив у інтерв'ю Military Times, що Росія зосередила понад 92 тис. військовослужбовців біля кордонів України, та не виключив нападу з боку РФ наприкінці січня – початку лютого 2022 року.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також