Рада ЄС продовжила на півроку економічні санкції проти Росії
14:00 12.07.2021
261

Рада ЄС продовжила ще на шість місяців, до 31 січня 2022 року, санкції проти Росії, спрямовані на конкретні галузі економіки, повідомила у понеділок пресслужба європейської інституції.

Згідно з повідомленням, рішення Ради ЄС послідувало за останньою оцінкою стану виконання Мінських угод.

Економічні санкції вперше були введені 31 липня 2014 року у відповідь на дії Росії, що дестабілізують ситуацію в Україні. Вони були посилені у вересні 2014 року, а в березні 2015 року Європейська рада погодилася пов'язати їх тривалість із виконанням Мінських угод.

Санкції обмежують доступ до первинних та вторинних ринків капіталу ЄС для певних російських банків та компаній, а також забороняють форми фінансової допомоги та посередницьких послуг щодо російських фінансових установ. Заходи також забороняють пряме або непряме ввезення, вивезення або передачу всіх матеріалів, пов'язаних з обороною, і встановлюють заборону на товари подвійного призначення для військового використання та кінцевих споживачів у Росії.

Санкції додатково обмежують доступ Росії до певних чутливих технологій, які можуть бути використані в російському енергетичному секторі, наприклад у видобутку та розвідці нафти.

Окрім економічних санкцій, ЄС запровадив різні типи заходів у відповідь на незаконну анексію Росією Криму та міста Севастополь та навмисну дестабілізацію України.

 

Читайте також