Політика "відкритих дверей" для України: Столтенберг заявив що очікує підтвердження країн НАТО
19:01 11.06.2021
258

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що очікує підтвердження з боку країн Альянсу з приводу політики "відкритих дверей" для України. Про це Генсек НАТО заявив під час пресконференції в Брюсселі

"Ми обговоримо вплив на нашу безпеку підйому Китаю й агресивної поведінки Росії, а також підтримку наших партнерів - України і Грузії", - сказав він.

 Столтенберг наголосив, що для НАТО Україна і Грузія - "два партнери, яких ми цінуємо дуже високо".

Він нагадав, що Україна і Грузія зазнають агресії з боку Росії, оскільки їхні окремі території досі залишаються під російською окупацією.

Столтенберг сказав, що на порядку денному саміту лідерів НАТО, серед іншого, будуть питання російської агресивної поведінки і відносин з РФ, в основі яких Альянс дотримується двоєдиного підходу твердого стримування і діалогу.

Крім того, саміт НАТО затвердить нову політику кібернетичної та космічної оборони і політику запобігання сексуальному насильству в ході конфліктів.

У НАТО також опублікували обсяг витрат на оборону країн-учасниць. Так, десять країн витратять понад 2% свого ВВП. Найбільше - 3,82% - Греція.

США в цьому році виділять 3,52% свого ВВП на оборону, але при цьому сума складе 726 млрд доларів, що є найбільшою з усіх країн. Решта 29 країн сумарно виділять 323 млрд доларів.

Зазначається, що сумарні військові витрати всіх країн Альянсу в цьому році зростуть на 4,1% і знову перевищать 1 трлн доларів, склавши 1,05 трлн доларів.

Раніше заступник генсека НАТО Мірча Джоане також заявив, що в Альянсі немає консенсусу щодо плану дій для України і на майбутньому саміті, запланованому на 14 червня, рішення щодо нього прийнято не буде.

 

Читайте також