У Білорусі пройшла акція пам'яті загиблого Романа Бондаренко. Силовики затримали понад тисячу осіб і застосували сльозогінний газ
11:30 16.11.2020
258

15 листопада в Білорусі пройшла 99-я акція протесту, яка називалася «Я виходжу» і була присвячена пам'яті Романа Бондаренко - 31-річного жителя Мінська, який загинув під час затримання невідомими в масках.

«Я виходжу» - останні слова, які написав Бондаренко в дворовому чаті: 11 листопада на «Площа змін» (так називається двір в Мінську, який став символом протесту. - Esquire), де він проживав, приїхали невідомі люди в цивільному і масках. Бондаренко в числі інших вийшов дізнатися, що відбувається. За словами свідків, в якийсь момент на чоловіка напав один з чоловіків в масках, а пізніше прибігли двоє інших, які продовжили бити чоловіка. На наступний день Роман помер у лікарні.

Протестуючі хотіли пройти маршем від станції метро «Пушкінська», де загинув Олександр Тарайковскій - загиблий протестуючий, чия смерть була офіційно підтверджена, - до «Площі змін». Вже о 9:15 ранку в Мінську перестав працювати мобільний інтернет, пише tut.by. Влада закрила кілька станцій метро і зігнали спецтехніку. Людям не давали сформувати великі колони, їх розганяли, затримували і били. На проспекті Пушкіна синій мікроавтобус силовиків збив людину, після чого її посадили в мікроавтобус і відвезли.

Силовики діяли жорстко, брали протестуючих в кільце і витісняли їх з «Площі змін», а також застосовували проти демонстрантів світлошумові гранати і сльозогінний газ. Люди скандували «Один за всіх і всі за одного» і «Стоїмо». Зачистка площі, як пишуть ЗМІ, зайняла дев'ять хвилин. Після цього силовики зірвали плакати, які висіли на меморіалі.

Людей, які сховалися в магазині на сусідній вулиці, стали затримувати і бити люди в балаклавах з кийками, зазначає tut.by.

 

Автор: Єва Козаченко
Читайте також