Майже 70 тисяч доларів штрафу: у Польщі розгортається скандал з вакцинацією від коронавірусу
20:20 05.01.2021
256

У Польщі розгортається скандал з вакцинацією від коронавірусу. Частину препарату першими отримали деякі політики та актори не зважаючи на те, що вони не входять у перелік, визначений владою, передає РБК-Україна.

Нагадаємо, кампанія вакцинації проти COVID-19 стартувала в Польщі 27 грудня. Першими - на нульовому етапі - повинні були вакциновані, в тому числі, медичні працівники. Однак в останні дні були вакциновані люди, що не входять в цю групу.

Зокрема, зізналися, що були вакциновані ряд акторів, колишній прем'єр-міністр, а нині депутат Європарламенту Лешек Міллер. Ці люди були вакциновані на базі Варшавського медичного університету.

За підсумками перевірки міністр охорони здоров'я Польщі Адам Недзельскі заявив, що в Університетському клінічному центрі Варшавського медичного університету мало місце умисне порушення правил програми вакцинації.

З упевненістю можна сказати, що мало місце умисне порушення правил Національної програми імунізації, - сказав він.

За словами міністра, порушення, виявлені в перший день перевірки, є підставою для накладання штрафу в розмірі понад 250 тисяч злотих (близько 67 тисяч доларів). Це мінімальний штраф, який Університетський клінічний центр Варшавського медичного університету повинен виплатити.

Читайте також