На Цукерберга та його дружину подали до суду за харассмент та дискримінацію у їхній компанії
19:10 27.10.2021
270

Двоє колишніх співробітників компанії, що належить Марку Цукербергу та його дружині Прісціллі Чан, подали судові позови проти пари, звинувативши їх у сексуальних домаганнях, дискримінації та невиплаті заробітної плати.  Про це повідомляє телеканал NBC із посиланням на документи суду.

 Два позови засновані, зокрема, на звинуваченнях на адресу колишнього глави служби безпеки Цукерберга Ліама Бута, зазначає Business Insider.  Вони подані ще у вересні, проте про них стало відомо лише зараз.  Авторами заяв стали Міа Кінг, яка у 2018—2019 роках працювала в компанії Limitless Specialty Services LLC спеціалістом з безпеки, та неназваний чоловік, зазначений у документах суду як Джон Доу.  Він працював «керуючим домашнім господарством» у 2017-2019 роках.

Зазначається, що Кінг – чорношкіра жінка, активістка ЛГБТ-спільноти, а Доу – чоловік нетрадиційної сексуальної орієнтації.  За словами Кінг, вона піддавалася численним принизливим зауваженням, зокрема, до неї зверталися як «гетто» та «сука».

 Крім того, вислуховувала «недоречні вислови» про свої груди.  Кінг також змушували переробляти та не повністю виплачували зарплату.  А на одну з її спроб подати скаргу всередині компанії колега сказала їй, що «тут при владі перебувають чоловіки».

 За словами Доу, йому регулярно доводилося працювати більше восьми годин на день (іноді по 17 годин на день), а за переробки йому ніколи не платили.  Він також зазначив, що страждає на епілепсію, але був змушений виконувати завдання, які «погіршували його стан або були небезпечними».  Ще Доу повідомив, що піддавався сексуальним домаганням та образам на ґрунті сексуальної орієнтації.

 

Автор: Олена Гандзюк
Читайте також