Ексредактора Nexta Романа Протасевича затримали в аеропорту Мінська
17:00 23.05.2021
275

У Національному аеропорту Мінська здійснив аварійну посадку літак компанії Ryanair, який летів з Афін до Вільнюса. Літак раптово подав сигнал лиха і поміняв курс. Причиною екстреної посадки став сигнал про замінування. Про це повідомляє Nexta у Telegram.

Літак перевірили, бомбу не знайшли, а всіх пасажирів відправили на повторний огляд. Серед них був редактор телеграм-каналу «Білорусь головного мозку», колишній редактор Nexta, журналіст Роман Протасевич. Його затримали.

Перед вильотом журналіст повідомив, що помітив за собою стеження.

“У Білорусі Роману загрожує смертна кара.  Раніше лукашістскій СК зажадав визнати редакцію Telegram-каналів Nexta екстремістами, а Протасевича і Путіло видати в Білорусь з Польщі. Проти них порушено справу про організацію масових заворушень, порушення соціальної ворожнечі”, - йдеться в повідомленні.

Нагадуємо, в листопаді 2020 року співзасновники Nexta Роман Протасєвіч і Степан Путіло були включені білоруським КДБ в список фізичних осіб, причетних до терористичної діяльності. Слідчий комітет Білорусі пред’явив журналістам звинувачення в організації масових заворушень в Мінську і порушення соціальної ворожнечі до представників влади та міліції. Сам Telegram-канал Nexta і його логотип визнані екстремістськими матеріалами на території Білорусі.

Читайте також