Ціни на нафту перестали зростати після рекордного підйому
11:01 20.01.2022
253

Ціни на нафту стабілізувалися у четвер, 20 січня, після підвищення до максимумів з жовтня 2014 року за підсумками попередньої сесії. Сильний попит та перебої з постачанням підтримують ціни.

Про це свідчать дані біржових торгів на сайті Investing.com.

Ціни на нафту дещо скоротили приріст на торгах у середу, але тримаються на семирічних максимумах на тлі підвищення Міжнародним енергетичним агентством (МЕА) прогнозу глобального попиту на 2022 рік.

Підтримку ринку також надають побоювання, пов'язані з можливим скороченням постачань з Близького Сходу після вибуху на нафтопроводі Кіркук-Джейхан, що відбувся в ніч з вівторка на середу, що з'єднує Ірак і Туреччину.

Вартість березневих ф'ючерсів на Brent на лондонській біржі ICE Futures до 17:20 КСК становить $88,18 за барель, що на $0,67 (0,77%) вище за ціну на закриття ринку в четвер.

Ф'ючерси на WTI на лютий у ході торгів на Нью-Йоркській товарній біржі (NYMEX) на цей час подорожчали на $0,97 (1,143%), до $86,4 за барель.

Напередодні обидві марки закрилися на максимальних відмітках із 13 жовтня 2014 року, згідно з даними FactSet.

Робота трубопроводу Кіркук-Джейхан, пропускна спроможність якого становить близько 450 тис. барелів нафти на добу, було припинено через вибух, однак у середу відновилася. Агентство Reuters повідомило з посиланням на своє джерело, що причиною НП стало падіння опори ЛЕП, а не атака на трубопровід.

Стрибок цін на нафту на новини про зупинення роботи трубопроводу показує, наскільки чутливим є ринок до можливого скорочення пропозиції нафти, зазначає MarketWatch.

"Модель останніх тижнів повторюється, - каже аналітик Comeerzbank Карстен Фрітш. - Новини про проблеми з постачанням нафти різко штовхають ринок вгору, однак, коли виявляється, що проблема вирішена, ціни не поспішають повертатися до колишніх рівнів".

МЕА в середу підвищило прогноз зростання глобального попиту на нафту на 2022 рік на 200 тис. барелів на добу (б/д), до 3,3 млн б/д. У 2021 році попит у світі, за оцінками агентства, збільшився на 5,5 млн б/д - це на 200 тис. б/д більше, ніж прогнозувалося раніше. За розрахунками аналітиків, у 2021 році попит на нафту складе 96,4 млн б/д, а в 2022 році - 99,7 млн ​​б/д
 

Автор: Павло Петрушко
Читайте також