Військово-лікарську комісію цифровізують
14:00 01.02.2023
275

У Мінцифри анонсували цифровізацію військово-лікарської комісії – хочуть запровадити електронний документообіг для ВЛК, щоб спростити доступ до лікування пораненим військовим.

Процеси ВЛК наразі не цифровізовані, пораненим бійцям потрібно збирати паперові документи у різних інституціях, щоб підтвердити поранення й отримати експертний висновок від комісії, відзначив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«Наприклад, військового поранили під Бахмутом. Евакуювали до київського шпиталю на реабілітацію. Після лікування бійцю потрібно повертатися до своєї частини, щоб отримати паперове направлення на ВЛК. Потім зібрати купу документів, необхідних для проходження ВЛК, яка взагалі може бути в іншому місті. І такий «квест» треба проходити, навіть якщо військовому ампутували руку або ногу», – пише Федоров.

У ході реформи ВЛК планують не тільки автоматизувати процеси та запровадити електронний документообіг між військовими закладами, а й запровадити можливість реабілітації поряд із місцем проживання, попрацювати над якістю сервісу й безбар'єрністю лікарень та провести професійну перепідготовку лікарів. 

Автор: Валерія Драгоманова
Читайте також