Харківські винахідники розробили портативний пристрій для очищення та дезінфекції води
21:00 04.10.2022
425

Команда харківських винахідників створила портативний очищувач води із сонячними панелями, який має назву OptySun та перетворює технічну воду на питну. Як повідомляють розробники, це невеликий контейнер вагою до чотирьох кілограмів, який можна використовувати в побуті та в похідних умовах. 

Аби отримати питну воду, треба під’єднати пристрій до електромережі або мати доступ до сонячного світла. За пів години він має знезаражувати десять літрів води, що становить добову норму для п’яти людей.

Принцип роботи очищувача комбінує технології, якими користуються виробники побутових фільтрів. Воду очищують за допомогою озону й ультрафіолету, задіюють і фізичне очищення від великих частинок.

Щоб запустити пристрій у масове виробництво, потрібно залучити 300 тисяч доларів інвестицій. Якщо інвестори покриють відразу всю суму, то очищувач води можна запустити у серійне виробництво протягом кількох місяців, вважають винахідники. Наразі вони співпрацюють із державними та громадськими організаціями, які допомагають військовим.

Якщо вартість компонентів пристрою не зміниться, то для користувачів він буде коштувати близько 250 доларів.

Автор: Богдана Валігура
Читайте також
Як вибрати керамічний обігрівач
Суспільство
Сьогодні, 19:00
Як вибрати керамічний обігрівач