Перенесення робочих днів в Україні скасують
11:02 05.06.2021
277

3 червня 2021 року в Верховній Раді України з'явився проект постанови про прийняття за основу законопроекту №4597 депутатів від «Слуги народу» про внесення змін до статті 67 Кодексу законів про працю України. 

Пропонується ВИКЛЮЧИТИ зі статті 67 Кодексу законів про працю, яка регулює вихідні дні, норми про те, що з метою створення сприятливих умов для використання святкових та неробочих днів, а також раціонального використання робочого часу Кабінет Міністрів України може рекомендувати керівникам підприємств, установ і організацій перенести вихідні і робочі дні.

Замість цього пропонується прописати наступне:

«ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ ПЕРЕНОСИТИ ВИХІДНІ ТА РОБОЧІ ДНІ НА ПІДПРИЄМСТВІ, В УСТАНОВІ АБО ОРГАНІЗАЦІЇ, КРІМ ВИПАДКІВ, ВСТАНОВЛЕНИХ ЦИМ КОДЕКСОМ». 

Трохи «тексту» з пояснювальної записки

«Аналіз досвіду країн світу в питанні перенесення робочих днів доводить, що в Білорусі, Польщі, Словаччини, Чехії, Литві, Франції, Німеччини, Данії, Нідерландах, США та інших країнах такої практики немає. Перенесення робочих днів – типова радянська традиція, яка до сих пір зберігається в деяких пострадянських країнах, зокрема, в Росії. Крім того, перенесення робочих днів призводить до 6-денного робочого тижня, іноді – два рази на місяць, що є порушенням законодавчих вимог».

Джерело

Автор: Олена Гандзюк
Читайте також