Поставки зброї в Україну вигідні країнам НАТО – радник Залужного
10:30 20.05.2022
264

Країни НАТО заради власних інтересів, мають надсилати в Україну зброю, - про це сказав спеціальний радник головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, ветеран збройних сил США Ден Райс.

За його словами, місією НАТО завжди була протидія росіянам. І зараз мета всього НАТО – захистити один одного від росіян, які вперше за 70 років намагаються “повернутися”.

“Тому ці країни заради власних інтересів мають надсилати в Україну зброю”, - зазначив Райс.

За його словами, Україні потрібні артилерійські снаряди, нові гаубиці – можна надсилати американські або російські зразки. Також йдеться про міномети калібру 82 мм і артилерію калібру 152 мм та 153 мм – це російські зразки, а ще - міномети калібру 81 мм, гаубиці калібру 105 мм та 155 мм – це зразки НАТО.

Райс заявив, що і Хорватія, і Франція, і Чехія, і Польща, й інші країни повинні надсилати все, що в них є - зібрати всі надлишки, все, що можуть дати, і відправити в Україну.

“Ця російська армія, яка вторглася до сусідів, – аморальна. Латвія, Литва, Естонія, Чехія, Польща вже це раніше пережили і знають, чого бояться. Тому всі почали озброюватися. Але, крім того, щоб озброюватися самим, вони повинні зараз допомагати Україні, даючи їй зброю. Це критична стадія битви. Не можна дозволити росіянам повернутися. Їх треба гнати”, - наголосив радник головнокомандувача ЗСУ.

Він підкреслив, що зброя, яку отримала Україна, вже змінила хід подій, адже Україна "досі жива".

“Думаю, якби Україна не отримала «Джавеліни», «Стінгери» та іншу протитанкову зброю, вона б не витримала. Я маю на увазі, що на країну напала армія з такою кількістю броньованої техніки, що жодна інша країна в Європі не змогла б цього витримати”, - пояснив він.

“Те, що Україна має, – значною мірою завдяки її героїчній обороні, але без зброї цього просто неможливо було б зробити”, - переконаний експерт.

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також