Спростування інформації про заборону вступу до ВНЗ для дітей ухилянтів: позиція українського парламенту
19:25 20.02.2024
300

В інтернеті поширилася інформація про можливе обмеження доступу до вищої освіти для "дітей ухилянтів", яка виникла після інтерв'ю народного депутата від партії "Батьківщина" Вадима Івченка виданню "Телеграф", де він обговорював можливі санкції за нестандартну участь у мобілізації. Івченко згадав про можливість позбавлення права на вступ до вишів для військовозобов'язаних або їхніх дітей.

"Якщо людина ухиляється від виконання свого громадянського обов'язку, держава має право обмежити надання певних послуг, включаючи доступ до вищої освіти для їхніх дітей чи самого військовозобов'язаного", - заявив Івченко.

Ця інформація швидко була розповсюджена російськими пропагандистами, але представники Верховної Ради назвали її неправдивою.

Давид Арахамія, голова фракції "Слуга Народу", категорично спростував можливість таких обмежень: "Верховна Рада не має наміру обмежувати право на освіту для дітей, незалежно від дій їхніх батьків. Такі плани ніколи не розглядалися".

Олена Шуляк, голова партії "Слуга народу", також висловила свою думку, вказавши на абсурдність і неконституційність такої пропозиції: "Це порушення основних конституційних прав і принципів демократії. Наша партія ніколи не підтримає ідеї, які ставлять під загрозу свободу або права дітей".

Автор: Павло Петрушко
Читайте також