російська «Транснефть» заявляє, що Україна припинила поставки нафти до Європи
15:05 09.08.2022
259

Російська нафтова компанія "Транснефть" заявила, що зупинено  транзит російської нафти через територію України. Видання Reuters з посиланням на свої джерела уточнило, що транзит нафти зупинила Росія через проблеми, пов’язані з платою за транзит. 

 У рф бідкаються, що нібито не можуть здійснити оплату через санкції ЄС, а Україна забезпечує послуги транзиту за умови 100% передоплати.

Цією гілкою нафтопроводу «Дружба» — найбільшого у світі нафтопроводу — сировина надходить до Угорщини, Чехії та Словаччини.

Росіяни заявляють, що транзит їхньої нафти зараз відбувається через Білорусь у напрямку Польщі та Німеччини.

Прессекретар «Транснєфті» у коментарів пропагандистським «РІА Новості» заявив, що «Укртранснафта» повністю зупинила прокачування нафти південною гілкою «Дружби» о 06:10 4 серпня.

«Укртранснафта» наразі цю заяву росіян ще офіційно не коментувала.

Коли ЄС ще тільки обговорював введення ембарго на російську нафту, Угорщина вже називала неприйнятною українську заяву про те, що "з нафтопроводом "Дружба", яким нафта надходить до Угорщини, може статися все, що завгодно.

При цьому тоді радник міністра енергетики України Олена Зеркаль заявила, що Україна може використати нафтопровід "Дружба" як інструмент впливу на Угорщину.

Євросоюз все ж таки 31 травня прийняв шостий пакет санкцій проти РФ, яким передбачено часткове нафтове ембарго для Росії. Але на постачання нафти через трубопровід "Дружба" до Угорщини тоді санкції не поширили.

 

Автор: Павло Петрушко
Читайте також