«ДУХ» – свято, яке об’єднує п’ять континентів світу
15:00 02.12.2021
278

Третій рік поспіль мільйони жінок зі всього світу дістають зі скринь свої хустини, аби долучитися до святкування Всесвітнього Дня Української Хустки (ДУХ). 

Свято засноване вінничанкою, Головою Вищої Ради Міжнародного Клубу Успішних Жінок «Жінки України», депутаткою Вінницької обласної Ради Людмилою Станіславенко відзначають 7 грудня. Підготовка до свята в самому розпалі - жінки зі всього світу публікують свої «хусткові історії», а організатори вносять фінальні правки у сценарії та готуються до масштабного дійства, яке проходитиме в онлайн й офлайн форматі. 

Днями Людмилa Стaніслaвенко повідомилa, що основне святкування проходитиме в місті, де народилася ідея відзначення Всесвітнього Дня Української Хустки - у Вінниці. Водночас до відзначення можуть долучитися й мешканці інших регіонів та країн, адже свято транслюватиметься на платформі Zoom. 

«Три роки поспіль Україна та весь світ відзначає День Української Хустки. Як засновниця свята, я особисто направила декілька звернень до Президента України,  Міністерства культури та інших державних органів, які впливають  на формування свят в нашій державі. Я абсолютно впевнена що рано чи пізно це свято буде державним», - підкреслила Людмила Анатоліївна.

Людмила Станіславенко, розповіла що в 2019 році (дата заснування Всесвітнього Дня Української Хустки, - прим. авт.) до ініціативи доєдналися мільйони жінок більш ніж з 20-ти країн світу. Серед яких, Італія, Ізраїль, США, Казахстан, Польща, Грузія, Канада, Кенія, Йорданія та багато інших.

«Нам почали присилати дуже багато світлин в хустках, надзвичайно багато спогадів, почали транслювати це на місцевих радіо. В перший рік нас підтримало більше мільйона українок»,- додає пані Людмила. 

Цьогоріч засновниця Дня Української Хустки запрошує усіх охочих взяти участь у флеш-мобі «Розкажи свою історію що пов'язана з хусткою або заспівай колискову/пісню регіону в хустках». І вже зараз на сторінці ДУХ у Facebook є сотні історій жінок про їх сімейний оберіг, які були надіслані з різних куточків світу.

«У цьому році ми говорили про те що той відео контент, що набере найбільшу кількість лайків отримає подарунок особисто від мене»,- розповідає Людмила Станіславенко.

Нагадаємо, вперше Всесвітній День Української хустки відзначили у 2019 році. Тоді захід підтримали мільйони  етнічних українок і жінки з 20-ти країн світу. Серед них Греція, Кенія, США, Польща Італія, Канада, Іспанія, Казахстан, Йорданія, Латвія, Індія, Португалія, Чехія, ОАЄ, Ізраїль, Туреччина, Фінляндія. На урочистості завітали представниці країн Африки, Албанії, Азербайджану, Індії, Польщі,  Білорусії, Грузії, Литви, а також представниці єврейської та ромської громад. 

У 2020 започаткований у Вінниці флеш-моб, присвячений Всесвітньому Дню Української Хустки, встановив новий національний рекорд — «Міжнародний флешмоб впродовж доби. Найбільша кількість жінок в українських хустках». За 24 години до акції долучилось більше трьох тисяч жінок з України та 13-ти країн світу.

 

 

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також