У Вінниці «замінували» всі навчальні заклади
13:29 20.01.2022
420

Вранці, 20 січня, у Вінниці поліцейські, вибухотехніки і рятувальники перевіряють будівлі всіх навчальних закладів міста на наявність вибухонебезпечних предметів. Дітей з навчальних закладів евакуювали подалі від будівель. Батькам учнів початкової школи в чатах написали, що навчання сьогодні вже не буде.

Раніше в Управлінні СБУ у Вінницькій області повідомляли, що останнім часом відбувається штучне зростання кількості повідомлень про псевдомінування об’єктів соціальної інфраструктури і це є інструментом гібридної агресії, яку Російська Федерація веде проти України

«У результаті ретельних перевірок з боку СБУ, НацПолу та інших уповноважених на це органів державної влади ці повідомлення не підтверджуються на практиці, а мають на меті створити напругу й панічні настрої в суспільстві.

Звертаємо увагу: повідомлення про псевдомінування – поширений інструмент в умовах гібридної агресії, котру Російська Федерація веде проти України. За таких умов вкрай важливо, аби українське суспільство чітко це усвідомлювало.

Закликаємо громадян зберігати спокій. І окремо звертаємось до ЗМІ з проханням ретельно перевіряти подібну інформацію, аби зі свого боку не сприяти реалізації ворожих спеціальних інформаційних операцій.

Служба безпеки України і, зокрема, Антитерористичний центр при СБУ, разом з Національної поліцією в рамках свого функціоналу щоденно відпрацьовують кожне з таких повідомлень», - повідомляли в пресслужбі відомства.

Однак, діти і батьки відчули дещо панічні настрої у Вінниці. Дітей терміново евакуювали, дехто навіть не встиг перевзутися у зимове взуття і робив це вже на вулиці. Батькам розіслали повідомлення, щоб, за можливістю, забирали дітей додому. Тим, хто збирався до школи на другу зміну, повідомили, що уроків не буде, а забуті речі і портфелі можна забрати завтра. Також в деяких школах зауважили, що й завтра уроки проходитимуть дистанційно.

 

Автор: Павло Петрушко
Читайте також