На Вінниччині мешканці селища три роки скаржаться на сморід від спиртзаводу
19:03 23.09.2020
259

Жителі  Тростянця вже три роки вимагають від керівництва місцевого спиртзаводу вирішити проблему з бардою, адже неприємний запах з полів фільтрації вітер розносить селищем. Хоч завод  вже майже рік не працює, але сморід нікуди не зник, йдеться в матеріалі Суспільного

Ще рік тому обласний департамент агропромислового розвитку та екології подав позов до суду на підприємство, аби анулювати дозвіл на викиди забруднюючих ним речовин — і Вінницький апеляційний суд позов задовільнив, проте у Верховному суді дозвіл поновили.

Для вирішення цієї проблеми підприємство мало побудувати комплекс для переробки барди, презентація якого відбулася ще взимку. Сергій Циганков, розробник устаткування, пояснив, що воно мало б зробити цю речовину густішою, менш об’ємною, а залишки - технічна вода, були б безпечними для довкілля.

Селищна рада зверталася до Вінницького обласного лабораторного центру, до Інституту токсикології в Києві, щоб фахівці дали висновок щодо якості повітря навколо бардополів і в різних частинах Тростянця, але з різних причин отримали відмову

Місцеві мешканці налаштовані категорично: допоки не будуть облаштовані очисні споруди, заводу не дадуть працювати, попри поновлення дозволу.

Загалом містяни не проти роботи спиртзаводу, бо це і гроші для бюджету, і робочі місця, але вони вимагають, щоб підприємство припинило забруднювати природу і вони змогли дихати чистим повітрям, зазначає видання.

Читайте також