У Вінниці обговорювали Концепцію розвитку електронної демократії
18:04 19.06.2018
253

Сьогодні у соціохабі «Місто зі змістом» обговорювали поточний стан е-урядування та е-демократії в місті Вінниця "Регіональний розвиток е-урядування та е- демократії в контексті змін до Національної програми інформатизації та прийняття Концепції з розвитку е-демократії".

В заході взяли участь координатори компоненту "Національна політика" в рамках проекту Швейцарського бюро співробітництва «Електронне урядування для підзвітності влади та участі громади» (EGAP) Йорданка Томкова, Сергій Карелін, представники міської ради та громадських організацій.

Під час засідання присутні обговорювали, яким чином можна сприяти розвитку електронних сервісів та про регіональну програму інформатизації.

"Ми займаємося створенням та впровадженням інструментів-едемократії. У нашому портфоліо: єдина система місцевих е-петицій, програмне рішення для проведення громадських бюджетів на рівні ОТГ, області чи міста, платформа е-петицій до Кабінету Міністрів України. Вже дуже скоро затверджена Концепція розвитку електронної демократії на національному рівні може бути впроваджена в Вінниці", - зазначив Сергій Карелін.

В рамках зустрічі вінницькі громадські організації презентували свої регіональні проекти, за допомогою яких наше місто розвивалося б у різних сферах. А організатори заходу ділилися практикою використання інстрментів е-демократії та баченням їх популяризації.

Більше про Концепцію розвитку е-демократії: вона вже затверджена Урядом. Відповідно до Концепції, план заходів на початковому етапі реалізації передбачає роботу за основними напрямами:

1) формування нормативно-правового забезпечення;

2) ресурсне забезпечення впровадження та використання інструментів електронної демократії суб'єктами владних повноважень;

3) підвищення готовності органів державної влади, фізичних та юридичних осіб до використання можливостей електронної демократії;

4) забезпечення доступності інструментів електронної демократії.

Також під час засідання згадали, що 1 червня у Вінниці презентували Портал відкритих даних міста. Відтепер важлива для мешканців міста інформація стане доступною для широкого загалу – від даних про функціонування комунальних служб до інформації про міський бюджет. Портал створений департаментом інформаційних технологій Вінницької міської ради у межах пілотного проекту з розвитку відкритих даних у містах, що реалізується проектом USAID / UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах»/TAPAS за підтримки Державного агентства з питань електронного урядування, участь у якому Вінниця виборола влітку 2017 року.

Читайте також