Кличко розповів кому видали спецперепустки на громадський транспорт
15:04 07.04.2021
260

Департамент транспортної інфраструктури КМДА видав уже майже 500 тисяч спецерепусток на проїзд у громадському транспорті столиці. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час онлайн-брифінгу. Він також розповів, хто саме отримав спецперепуски. 

«Департамент транспортної інфраструктури КМДА видав уже майже 500 тисяч перепусток для проїзду в громадському транспорті працівників підприємств критичної інфраструктури, тих, хто забезпечує життєдіяльність міста. Такої кількості перепусток достатньо!», - підкреслив Кличко. 

  За його словами, перепуски, зокрема, видали: 

-      Закладам охорони здоров’я та фармацевтики - 152 тисячі; 

 

-      Сфері промисловості (підприємствам з виробництва та реалізації продуктів харчування, оборонної галузі, машинобудування) – 104 тисячі;

 

-     Центральні органи виконавчої влади, державні та комунальні установи та організації отримали загалом 81 тисячу спецквитків;

 

-     Військовослужбовці, рятуальники, правоохоронці, органи судової системи – 72 тисячі;

 

-     Підприємства житлово-комунального господарства – 46 тисяч;

 

-     Працівникам ЗМІ видали – 4700 спецперепусток;

 

-      Закладам культури, релігійної та ритуальної сфери – 2700.

 

«Нагадаю, через велику кількість заявок ми терміново друкували додатково 100 тисяч спецперепусток. Тимчасові незручності виникли через те, що видавали їх в вихідні. Але, в понеділок та вівторок всі, хто потребував, отримали ці документи», - наголосив Віталій Кличко. 

Він підкреслив, що спецперепустки в першу чергу отримали медпрацівники, рятувальники, працівники комунальної, транспортної та соціальної сфер, працівники торгівлі та військові. Тобто критично важливих сфер.

«Ми не можемо видати такі спецквитки всім охочим. Бо навіщо ми тоді запроваджували суворі обмеження? Ви бачили, скільки людей в понеділок намагалися потрапити в транспорт! Це всі працівники критично важливих підприємств? У мене питання!  У в нас локдаун - а люди продовжують поводитися, ніби все чудово і ніякої пандемії немає!», - зазначив Кличко. 

Він додав, що національна поліція вже затримала кількох ділків, які продавали підробні спецперепустки. І закликав  киян не купувати ніяких квитків в інтернеті.

«Чимало було спекуляцій щодо кількості транспорту. Мовляв – не вистачало. Наголошую, комунальний транспорт працює за звичайним графіком і поки – в тій же кількості. У понеділок, за спецперепустками, наземним комунальним транспортом скористалися 200 тисяч пасажирів. Метро – майже 152 тисячі людей. У вівторок – 300 тисяч пасажирів скористалися наземним транспортом і майже 210,5 поїздок зафіксували в метро, - повідомив мер столиці. -  Ми постійно моніторимо ситуацію. І в разі необхідності будемо коригувати графік руху і кількість транспорту в залежності від пасажиропотоку. Оскільки заповненість рухомого складу зараз в рази менша. В тому числі тимчасово змінитися може і розклад руху поїздів метрополітену», - заявив Віталій Кличко. 

Автор: Маргарита Грабова
Читайте також