Рада розблокувала підписання законів про судову реформу
16:00 20.07.2021
258

Верховна Рада на позачерговому засіданні у вівторок, 20 липня, розблокувала підписання законів, які стосуються судової реформи, а саме - №3711-д, №5068, №5069, проваливши проекти постанов про скасування голосування за них, які заблокували підписання. Про це повідомляє УНН.

Зокрема, проект постанови щодо скасування рішення Ради про ухвалення закону №3711-д підтримали 17 народних депутатів з 226 необхідних. Таким чином, Рада розблокувала підписання закону про запуск Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС).

Чотири проекти постанов щодо скасування рішення про ухвалення закону № 5068, що стосується реформи Вищої ради правосуддя (ВРП), також не набрали голосів для ухвалення і були відхилені, що свідчить про розблокування підписання закону про перезавантаження ВРП, та, зокрема створення незалежного органу – Етичної ради, яка оцінюватиме на доброчесність усіх кандидатів.

Також недостатня кількість народних депутатів підтримала окремо два проекти постанови про скасування рішення Ради про ухвалення закону № 5069, який стосується запровадження відповідальності за невиконання законних вимог дисциплінарного інспектора Вищої ради правосуддя (ВРП), що означає розблокування підписання законопроекту.

На позачергове засідання Верховної Ради, яке було скликано на запит Президента України Володимира Зеленського, зареєструвалися лише 99 народних депутатів. Замість голови Верховної Ради Дмитра Разумкова засідання провів його перший заступник Руслан Стефанчук.

 

Автор: Павло Петрушко
Читайте також