Безвіз України з ЄС опинився під загрозою
21:32 17.09.2020
276

В Європарламенті повідомили про загрозу для безвізового режиму України з ЄС у зв'язку з проблемною процедурою відбору керівника САП (Спеціалізованої антикорупційної прокуратури).

Про це написала в Twitter німецька євродепутатка, членкиня комітету у закордонних справах Віола фон Крамон.

"У той час як міжнародне співтовариство зайняте Білоруссю, уряд України швидко проштовхує кандидатів, яким не вистачає досвіду і сумлінності до відбору керівника САП. Це так не пройде. Український уряд ставить під загрозу безвізовий режим з ЄС і подальший транш допомоги в розмірі 1,5 млрд євро".

 

Віола фон Крамон в Twitter
Віола фон Крамон в Twitter

Нагадаємо, що 17 серпня Верховна Рада України затвердила представників парламенту в комісію по проведенню конкурсу на посади в Спеціалізованій антикорупційної прокуратурі. "За" проголосували 239 нардепів, "проти" – 48, "утрималися" – 14.

Зазначаємо, що прозоре і відповідаюче критеріям обрання нового голови САП є одним з критеріїв надання 600 млн євро макрофінансової допомоги ЄС. Також це є одним з критеріїв по так званому механізму призупинення безвізу з боку Євросоюзу.

Як повідомляв OBOZREVATEL раніше, Назар Холодницький звільнився з посади керівника Спеціалізованого антикорупційної прокуратури України 21 серпня.

Автор: Кароліна Адамчук
Читайте також