ООН: мінімум 18 людей вбито і 30 поранено під час протестів в М'янмі 28 лютого
18:01 01.03.2021
253

27 і 28 лютого в М'янмі продовжилися демонстрації проти перевороту, в результаті якого військові повалили уряд на чолі з нобелівським лауреатом Аун Сан Су Чжі. У неділю було вбито 18 людей, більше 30 отримали поранення. Про це повідомляється в заяві управління верховного комісара ООН з прав людини.

У суботу на демонстраціях було заарештовано понад 470 осіб. Як зазначає ВВС, для розгону масових протестів поліцейські використовували вогнепальну зброю, гумові кулі і сльозогінний газ.

1 березня видання Myanma Now також повідомило, що суд пред'явив Аун Сан Су Чжі два нових звинувачення - в підбурюванні до заколоту і порушенні закону про використання спеціального комунікаційного обладнання. Раніше її звинувачували в порушенні закону про імпорт та експорт, оскільки в ході обшуків в її будинку знайшли шість рацій.

У заяві генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша повідомляється, що він «рішуче засудив жорстокість в М'янмі» і закликав міжнародне співтовариство зібратися разом і заявити військовим, що вони повинні поважати волю народу М'янми, виражену в ході виборів».

Помічник президента США з національної безпеки Джейк Салліван також заявив, що США «готують додаткові заходи, щоб змусити відповідальних за останній спалах насильства і недавній переворот і далі платити за рахунками».

1 лютого стало відомо, що військові захопили владу в М'янмі і затримали лідерів країни, серед яких лауреатка Нобелівської премії миру Аун Сан Су Чжі. Вони оголосили про введення надзвичайного стану строком на рік і встановили комендантську годину в великих містах з 8 вечора до 4 ранку. Через кілька днів військові тимчасово заблокували Facebook.

Автор: Олена Гандзюк
Читайте також