Китай і Росія відновили спроби послабити санкції ООН проти КНДР
09:31 02.11.2021
253

Російська Федерація спільно з Китаєм змінили проект резолюції Ради Безпеки ООН і пропонують скасувати деякі санкції щодо Північної Кореї. У документі додали пункт про збільшення дозволеного обсягу імпорту нафтопродуктів у КНДР. Про це повідомляє Reuters.

Мова йде про заборону на експорт статуй, морепродуктів і текстилю з Пхеньяну. Китай та Росія хочуть, щоб Рада зняла ці санкції "з метою підвищення рівня життя цивільного населення" в КНДР. Проект резолюції також включає інші заходи, вперше запропоновані Росією та Китаєм майже два роки тому, у тому числі зняття заборони на роботу північнокорейців за кордоном та звільнення від санкцій проєктів міжкорейської залізничної та автомобільної співпраці.

Проте кілька дипломатів ООН на умовах анонімності заявили, що оновлений проект не знайде підтримки. У 2019 році Росія та Китай провели два неформальні етапи переговорів з цього питання, але так і не виставили його на голосування офіційно.

Як повідомляється, дипломати заявили, що Китай та Росія ще не запланували жодних переговорів щодо нового проєкту. Щоб схвалити документ, необхідно отримати дев'ять голосів за і не накласти вето з боку США, Франції, Великої Британії, Росії або Китаю.

З 2006 року Північна Корея перебуває під санкціями ООН у зв'язку з її ядерною програмою і програмами балістичних ракет. Радбез посилював санкції, намагаючись припинити фінансування програм. Серед санкцій - заборона на експорт вугілля та інших товарів і імпорт нафти.

 

Автор: Павло Петрушко
Читайте також