"Укроборонпром" та чеська VOP CZ уклали угоди у сфері виробництва, ремонту та розробки бронетехніки
19:28 08.02.2023
252

Державний концерн "Укроборонпром" і чеська компанія VOP CZ 6 лютого досягли домовленостей у сфері бронетехніки та підписали двосторонні документи про співпрацю.

Про це державний концерн повідомив у середу.

Зазначається, що "Укроборонпром" і VOP CZ визначили за пріоритет виробництво, ремонт і спільні розробки броньованої техніки, а також створення ланцюжків постачання деталей та виробів. До офіційної делегації Чехії увійшли керівництво Міжурядової агенції оборонної співпраці (AMOS) при Міністерстві оборони та заступник глави МЗС Ярослав Кюрфюрст.

Досягнуті домовленості є наповненням угоди про створення спільного оборонного кластера з Чехією, яку "Укроборонпром" та AMOS уклали наприкінці 2022 року, повідомляє концерн. 

Загалом співпраця передбачає виробництво військової техніки, збільшення обсягів виробництва боєприпасів різних калібрів як на наявних потужностях, так і на новостворених безпечних місцях, розбудову сервісних хабів з обслуговування та ремонту озброєння і військової техніки, а також співпрацю у сфері високих технологій, зокрема, створення спільних науково-дослідних центрів.

"Поглиблення партнерства з Чеською Республікою в оборонній галузі сприятиме подальшій інтеграції України в ОПК Північноатлантичного альянсу. На сьогодні Концерн вже має низку домовленостей про співпрацю з понад десятьма країнами-членами НАТО", - йдеться в повідомленні.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також