Глава МЗС Німеччини: наша ціль - вибудовування прагматичних відносин з Росією там, де це можливо
16:00 01.07.2021
258

Німеччина виступає за розвиток прагматичних стосунків з Росією в тих областях, де це можливо. Про це заявив глава МЗС ФРН Хайко Маас в опублікованому в четвер у польській газеті Rzeczpospolita інтерв’ю.

"Немає сумнівів, що відносини Росії з ЄС в даний час сильно напружені, і ми з цим погоджуємось між державами-членами Європейського Союзу. Питання в тому, що це призводить до нас? Наша мета - будувати прагматичні відносини з Росією, де це можливо, а в діалозі з Росією - вислуховувати та формулювати власні інтереси. Однак водночас у випадках порушення закону та провокації ми продовжуватимемо дотримуватися чіткої позиції та реагувати послідовно та адекватно. Ми це показали, наприклад, у випадку Навального або концентрації російських військ на українсько-російському кордоні. І як Європейський Союз, ми ввели суворі санкції проти Білорусі, незважаючи на демонстративну співпрацю з Москвою. Ці приклади недавнього минулого показують, що якщо ми, як Європейський Союз, будемо діяти разом"- зазначив міністр.

У четвер Маас відвідає Польщу з черговим, вже п’ятим за рахунком на посаді глави МЗС візитом. З польським міністром закордонних справ Збігнєвом Рау вони обговорять розвиток двосторонніх зв’язків, взаємодію в ЄС і НАТО, відносини з Росією.

 

Читайте також