Facebook відмовиться від системи розпізнавання облич на фотографіях та відео
15:03 03.11.2021
262

Соцмережа Facebook найближчим часом припинить роботу системи розпізнавання облич на фотографіях та відео. Про це у блозі компанії Meta розповів віце-президент відділу ІІ у Meta Джером Пезенті.

Зазначається, що Facebook, як і раніше, розглядає технологію «як потужний інструмент», проте на даний момент вона викликає багато побоювань у суспільстві, а чітких правил її використання поки що немає. Тому тепер технологію будуть використовувати лише для допомоги користувачам отримати доступ до заблокованого облікового запису, підтвердити свою особу або розблокувати персональний пристрій.

Так, соцмережа видалить індивідуальні шаблони для розпізнавання осіб понад мільярд людей. Вона не пропонуватиме користувачам відзначити людину на фотографії перед публікацією. Користувачі також не отримуватимуть автоматичні повідомлення, коли хтось викладатиме відео чи фото за їх участю.

Як зазначає CNBC, на такий крок у Facebook зважилися після того, як у липні 2020 року компанія погодилася виплатити $650 мільйонів у справі про збирання та зберігання біометричних даних без попередньої згоди користувачів. Це порушувало законодавство американського штату Іллінойс.

Функція розпізнавання облич на фотографіях та відео з'явилася у Facebook у 2011 році. До 2019 року система ідентифікувала людей на всіх фото без згоди користувачів.

Автор: Марія Петренко
Читайте також