Евакуйовані в Україну афганці попросили політичного притулку
19:30 16.08.2021
268

Частина афганців, яких евакуювали спецрейсом із захопленого "Талібаном" Афганістану, просять надати їм притулок в Україні.
Про це в коментарі УНІАН повідомив спікер Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.
Він нагадав, що Україна евакуювала з Кабула 79 осіб, серед яких були громадяни України, Білорусі, Таджикистану, Хорватії, Нідерландів та Афганістану (афганські громадяни становили основну частину прибулих).


"Якщо говорити про громадян України - то це була евакуація наших громадян, а по відношенню до іноземців - це ті, хто звернувся по допомогу до України щодо їх вивезення з території Афганістану", - сказав Демченко.

"У межах компетенції Державної прикордонної служби наші співробітники в аеропорту забезпечили заходи прикордонного контролю по відношенню до всіх прибулих. Ті, хто мав належні паспортні документи, - вони відразу були пропущені на територію України, частина іноземців - слід говорити про громадян Афганістану - полетіли в різні країни світу, купивши квитки, вже перебуваючи в аеропорту "Бориспіль". Під час заходів прикордонного контролю 9 громадян Афганістану звернулися із заявою про надання їм статусу біженця. щодо інших громадян Афганістану, яким не було куди летіти, або які потребували допомоги від України, - вони передані представникам Міграційної служби, які в подальшому будуть ними займатися, і в тому числі щодо їх розміщення ", - сказав спікер.


За даними МЗС України, в захопленій ісламістами країні залишається ще до 50 українців.

Автор: Єва Козаченко
Читайте також