На українців чекає різке подорожчання алкоголю: як не купити фальсифікат і скільки доведеться платити
12:23 07.08.2017
256

Уряд розробив проекти постанов про підвищення акцизів на алкоголь і цигарки іперегляд мінімальних цін.

В Україні вже незабаром на 10-15% можуть подорожчати всі алкогольні напої. Кабінетміністрів розробив постанову, яка передбачає підвищення акцизів на алкогольні напоїта підвищення мінімальних цін на міцні напої. Частина експертів вважає: чим вищі податки, тим швидше зростатиме тіньовий сектор. Сайт "Сегодня" з'ясував, якзміняться ціни на алкогольні напої і як не купити нелегальний продукт.

Як виростуть ціни

Останній раз мінімальні ціни на алкоголь переглядали в листопаді 2016 року. УМіністерстві економічного розвитку і торгівлі впевнені: з того моменту ситуація наринку кардинально змінилася і зараз назріла необхідність ціни піднімати. Якщомінімальні ціни виростуть, продавці зможуть переглянути цінники на алкоголь в бік збільшення, а українцям доведеться платити більше.

"Пропонується здійснити коригування розмірів мінімальних оптово-відпускних іроздрібних цін на окремі види алкогольних. На горілку і лікеро-горілчані вироби цінизбільшать на 7,64 - 11,3%; віскі, ром і джин - на 3,5 - 4,6 %; коньяк (бренді) - на 3,4 -6,1%; вина з додаванням спирту, ігристе і вермути - на 1,7 - 1,8%", - говориться впроекті постанови Кабміну про підвищення цін.

"На водку и ликеро-водочные изделия цены увеличат на 7,64 – 11,3%; виски, ром и джин – на 3,5 – 4,6%; коньяк (бренди) – на 3,4 – 6,1%; вин с добавлением спирта, игристое и вермуты – на 1,7 – 1,8%", – говорится в проекте постановления.
Наприклад, якщо раніше пляшка горілки (0,75 літра) повинна була коштувати неменше 69 гривень, після перегляду мінімальних цін напій подорожчає майже надесять гривень. Вермути та вина подорожчають приблизно на три-чотири гривні,

Наскільки можуть підвищити ціни:

  • 0,7 літра горілки - 79,55 гривні
  • Тризірковий коньяк - 119,46 гривні

1213480

Фото: архів

Паралельно з цим Кабінет міністрів зареєстрував законопроект про підвищенняакцизів на алкоголь. Так, виробникам алкоголю доведеться платити в бюджет на8-11% більше. Таке рішення, впевнений директор Асоціації постачальників вторгові мережі Олексій Дорошенко, призведе до подорожчання алкоголю на 15%.При цьому з огляду на, що нелегальна продукція може бути в кілька разівдешевше, таке рішення, впевнений експерт, може зіграти на руку "тіньовимвиробникам".

Як відзначають в Міністерстві фінансів, подорожчання алкоголю на загальну інфляціюв Україні не вплине. В середньому сім'я витрачає на спиртні напої 2,4% свогобюджету. "Дане підвищення не чинить істотного впливу на рівень споживчої інфляції вУкраїні, оскільки витрати на придбання алкогольної продукції, за даними Державногокомітету статистики, становлять близько 2,4%", - зазначили у відомстві.

Як не купити нелегальний алкоголь

В Україні велика частина міцного алкоголю - нелегальна продукція, впевнені експерти.З таких напоїв не потрібно платити податки, акцизи, тому і вартість їх може бути вкілька разів менше. Наприклад, зараз мінімальна ціна на горілку, яку встановив Кабмін- 70 гривень за 0,75 літра. Якщо алкоголь коштує дешевше, швидше за все - ценелегальна продукція.

"У нас зараз тіньовий ринок захльостує легальний. Якщо ми говоримо по міцнийалкоголь, то цифри нечувані. У нас два напої користуються найбільшим попитом - цепиво і горілка. Вина складають всього 5-7% від нашого споживання. Слабоалкогольна продукція теж небагато, міцні напої, такі як віскі, джин, займають частку буквально вкілька відсотків. Підвищення акцизів заганяє ринок міцного алкоголю в тінь", -розповідає Олексій Дорошенко.

"У нас сейчас теневой рынок захлестывает легальный. Если мы говорим по крепкому алкоголю, то цифры баснословные. У нас два напитка пользуются самым большим спросом – это пиво и водка. Вина составляют всего 5-7% от нашего потребления. Слабоалкогольная продукция тоже немного, крепкие напитки, такие как виски, джинн, занимают долю буквально в несколько процентов. Повышение акцизов загоняет рынок крепкого алкоголя в тень", – рассказывает Алексей Дорошенко.

Кілька років тому за оцінками виробників в сегменті міцного алкоголю рівень тінідосягав 50%. Зараз же виробники оцінюють частку тіні в 80%. "Легальний алкогольможна купити в великих магазинах, а нелегальним алкоголем забита вся інша країна.Легальна горілка коштуватиме приблизно 78 гривень, а нелегальна - 30-35 гривень.Підвищення акцизу на 11% призведе до того, що ціна виросте на 15%. Горілка має зрости в ціні на 9-10 гривень", - розповідає експерт.

468726

Як купити легальний алкоголь, поради експерта:
  • Купувати алкоголь краще у великих спеціалізованих магазинах
  • Акцизна марка повинна бути цілісною, при бажанні можна вимагати сертифікат наалкоголь
  • Вартість алкоголю не повинна бути менше мінімальних цін, встановленихКабміном
"Я думаю, що той, хто хоче купити легальний алкоголь, знає, де його купувати.Основне правило - купити у великому магазині. Але і це не панацея.Контрафактний алкоголь там купити складніше", - розповідає Дорошенко.

Відзначимо, алкогольне отруєння - одна з найпоширеніших причин передчасної смертіукраїнців. Згідно з даними статистики, українці частіше вмирають від отруєнняалкоголем і викликаних алкоголізмом хвороб, ніж гинуть в ДТП. Як раніше писав сайт"Сегодня", очікувана тривалість життя українця - 66,3, а українки - 76,1 року.

Ризик для чоловіка померти у віці до 60 років – 40%, в той час як в Швейцарії не доживають до 60 років всього 8% чоловіків. Це означає, що з 100 народжених хлопчиків в Україні до пенсії доживуть тільки 60, а в Швейцарії – 92. Для прикладу розглянемо долю 100 000 новонароджених українців. За статистикою, 790 осіб помруть у віці до одного року. 10 000 українців не доживуть до 35 років, і 25 000 – до 60 років. З цих 100 000 вісьмох погубить туберкульоз, двоє помруть від наслідків ВІЛ, 184 – від онкологічних захворювань, 16 осіб погубить алкоголь, 12 розіб'ються в ДТП, п'ятеро людей потонуть. Крім того, 12 осіб покінчать життя самогубством.

Читайте також