Нафтогаз збільшить розмір позову до Газпрому до 18 мільярдів доларів
09:29 08.08.2017
254

НАК "Нафтогаз України" збільшить позов в Стокгольмському арбітражі до російського "Газпрому" по транзитному контракту з 13 мільярдів доларів ще на 5 мільярдів доларів.

Про це в ефірі 5 каналу заявив комерційний директор компанії Юрій Вітренко в ефірі "5 каналу".

Він очікує на рішення до грудня поточного року.

"За транзитним контрактом ми чекаємо рішення по наших позовах. У "Газпрома" там теж є позов, але на дуже невелику суму (близько 7 млн доларів). Наші позовні вимоги - більше 13 млрд доларів, це ті, які вже виставили, а ми ще виставимо на понад 5 мільярдів доларів", - сказав він.

Він висловив думку, що навіть якщо в майбутньому "Газпром" повністю відмовиться від транспортування газу через Україну, то ГТС може бути використана для експорту газу вже українського видобутку.

На думку головного комерційного директора НАК, за рахунок застосування сучасних технологій в upstream Україна цілком може покрити власні потреби і вийти на експорт газу.

Як відомо, "Нафтогаз" отримав рішення Стокгольмського арбітражу у провадженні проти російського "Газпрому" щодо контракту на поставку газу. За словами глави "Нафтогазу" Андрія Коболєва, арбітраж повністю відхилив вимоги "Газпрому" щодо принципу "бери або плати".

Взаємні претензії "Газпрому" і "Нафтогазу" за контрактом купівлі-продажу газу становлять близько 45,7 млрд доларів та 17,9 млрд доларів (без відсотків – 36,7 млрд доларів та 14 млрд) відповідно. Як повідомлялося, НАК "Нафтогаз України" скорегував проект фінансового плану в частині інвестицій в ГТС через ризик припинення транзиту російського газу. Більше про суперечку між "Нафтогазом" та "Газпромом" читайте у матеріалі "Нафтогаз" vs "Газпром". Чим завершилася битва під Стокгольмом". Інтерфакс-Україна
Читайте також