Надзвичайні заходи в енергетиці продовжено на місяць
14:00 16.03.2017
252

Кабінет міністрів України продовжив термін дії тимчасових надзвичайних заходів на електроенергетичному ринку ще на місяць.

Відповідне рішення було прийнято на засіданні Уряду у четвер.

 "Не дивлячись на те, що в енергетичній сфері створили надзвичайні умови функціонування останні 60 днів, повинен сказати, що об’єднана енергосистема України працює в штатному режимі, обмежень по споживанню віялових відключень зусиллями міністерства та Кабміну немає. І те що ми піднімали це питання ще у липні місяці, зіграло теж велику роль", - заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик.

За його словами, для того, щоб об’єднана енергосистема працювала в штатному режимі, необхідно продовжити надзвичайні заходи ще на один місяць.

У свою чергу, міністр МВД Арсен Аваков поставив під сумнів те, що в українській енергетиці немає ніяких проблем.

"Якщо міністр так розповідає, що все гарно, навіщо продовжувати? Треба взагалі відмовитись від атомних блоків, все ж гарно? Не треба один одного обманювати. Ми вводимо надзвичайний стан в енергетиці, а ви кажете що все гарно", - зауважив Аваков.

За словами Гройсмана ситуація є складною.

"Те, що ми з вами не допустили віялових відключень, свідчить про те, що ми з вами ідеально підготувались до зими. Ми створили запас міцності, тому що ми розуміли що нам перекриють поставки. Тільки я думав що вони зроблять це самі, а вони зробили це іншими людьми", - зазначив Гройсман.

Гройсман також відмітив, що проблема полягає у тому, що зникає запас міцності.

"Надзвичайні заходи, а це не надзвичайний стан, дозволяють нам змінити режими регулювання і функціонування енергетичної системи. Але вона не може працювати на знос. Але ми все робимо для того, щоб мінімізувати та віддалити будь-які негативні наслідки", - заявив прем’єр, ухвалюючи рішення.

Як повідомлялося, надзвичайні заходи в енергетиці, передбачені урядовим розпорядженням №103-р від 15 лютого, вступили в дію з 17 лютого через блокаду активістами за підтримки ряду народних депутатів поставок товарів із зони АТО, зокрема, вугілля антрацитної групи, на якому працює половина ТЕС енергогенеруючих компаній країни.

За словами глави НЕК "Укренерго" Всеволода Ковальчука, в рамках запровадження надзвичайних заходів спалювання електростанціями антрациту знижено вдвічі.

В період дії надзвичайних заходів НЕК "Укренерго" зобов'язана визначити допустимий рівень зниження резерву енергогенеруючих потужностей; встановити вимоги щодо складу обладнання ТЕС в розрізі енергоблоків; при необхідності і за узгодженням з Міненерговугілля - застосовувати графіки аварійних відключень.

У свою чергу, ДП "Енергоринок" необхідно розробити графіки навант аження енергосистеми з урахуванням вимог "Укренерго" за складом обладнання ТЕС; забезпечити нарахування платежів за електроенергію її виробникам (які працюють за ціновими заявками), для яких зафіксовані графік та обсяги виробництва, за граничною ціною системи.

Крім того, НАЕК "Енергоатом" зобов'язана забезпечити часткове розвантаження окремих блоків АЕС у вихідні та святкові дні при необхідності.

Джерело: Українська правда

Читайте також