Кличко: "Позбавлення громад військового ПДФО негативно позначиться на їх життєзабезпеченні"
13:23 26.09.2023
475

Мер Києва, голова Асоціації міст України Віталій Кличко наголосив, що позбавлення громад військового ПДФО негативно позначиться на життєзабезпеченні міст і селищ. Про це Кличко заявив в ефірі телеканалу «Київ». Нагадаємо, відповідний законопроект парламент нещодавно ухвалив у першому читанні.

«Вкрай складно буде тим містам, селищам та селам, де не працює виробництво та критична економічна ситуація. Саме там військовий ПДФО складає важливу частину місцевого бюджету. Вилучення цього податку негативно позначиться на життєзабезпеченні цих громад, особливо під час підготовки до опалювального сезону, – зазначив мер Києва. – Також у громад вже не буде можливості допомагати військовим. Зокрема, до нас часто звертаються командири різних підрозділів за допомогою і ми не відмовляємо нікому. Допомагаємо чим можемо», – підкреслив Віталій Кличко.

Мер Києва нагадав, що столиця постійно збільшує допомогу захисникам України. Місто з лютого 2022 року вже спрямувало понад 4,6 млрд грн на підтримку військових. Із них майже 3,5 млрд грн – у вигляді субвенцій на озброєння, спорядження, дрони, техніку та інші першочергові потреби військових частин, зареєстрованих в Києві, які виконують сьогодні бойові завдання на передовій. Понад 700 млн грн – на виплату матеріальної допомоги захисникам та їх сім’ям; 439 млн грн спрямували на забезпечення квартирами захисників, їх сімей.

Київрада на цей рік на підтримку військових передбачила загалом 5 млрд грн. Також додатково передали з бюджету столиці – у вигляді субвенції Міністерству оборони, Генштабу, нашим військовим, 300 мільйонів гривень. Ці кошти підуть на закупівлю дронів, засобів радіоелектронної боротьби та інше найнеобхідніше українським бійцям на передовій.

 

 

Автор: Анна Бурлака
Читайте також