Зеленський схвалив закон для початку COVID-вакцинації українців
09:03 30.01.2021
258

Президент Володимир Зеленський підписав закон який дозволяє почати вакцинацію українців від коронавірусу. Документ дозволяє реєстрацію COVID-вакцин в екстреному режимі.

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про лікарські засоби» щодо державної реєстрації лікарських засобів під зобов’язання для екстреного медичного застосування» № 1159-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 29 січня.

Документ встановлює можливість прискореної державної реєстрації вакцин або інших медичних імунобіологічних препаратів для специфічної профілактики коронавірусної хвороби (COVID-19) у разі ухвалення такого рішення центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, з метою екстреного медичного застосування з урахуванням певних зобов’язань.

Таке рішення про прискорену державну реєстрацію ухвалюється, зокрема, за наявності даних про успішне проведення доклінічних випробувань/досліджень, окремих фаз клінічних випробувань/досліджень; якщо дозвіл на екстрене застосування був наданий компетентним органом США, Великої Британії, Швейцарської Конфедерації, Японії, Австралії, Канади, Китайської Народної Республіки, Індії або за централізованою процедурою компетентним органом Євросоюзу, або вакцина чи інший медичний імунобіологічний препарат перекваліфіковані Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Окремо передбачено, що лікарський засіб не повинен бути розроблений у державі-агресорі.

Про це повідомила пресслужба президента.

Підписаний закон дозволить почати COVID-вакцинацію в Україні, оскільки жодна вакцина від коронавірусу з тих, які зараз застосовують у світі, не завершила всі стадії випробувань. Щоб зареєструвати таку вакцину в Україні необхідно було змінити законодавство.

Автор: Анна Макарчук
Читайте також