Тільки 30% працівників ресторанів проходять медогляд
19:19 03.07.2017
256

Решта 70% купують медкнижки нелегально, стверджують у Держспоживслужбі.

Тільки 30% персоналу столичних закладів громадського харчування дійсно проходять медогляд, інші 70% купують собі медичні книжки, підкреслив під час прес-конференції голова Держспоживслужби Олег Рубан, повідомляє Укрінформ.
"Медичні огляди працівників - це гострий момент на сьогодні, зокрема в Києві. За нашими даними, тільки 30% особистих медичних книжок є офіційним документом, що підтверджує безпеку такого персоналу. 70% - це фальсифіковані, куплені книги. Ми щодо кожного випадку звертаємося в національну поліцію. А особи тих, хто купує ці книги, несуть однакову кримінальну відповідальність, як і особи, які їх продають", - сказав Рубан.
Він зазначив, що стосовно особистих медичних книжок моніторинг проводиться вже 4-й місяць. І про факт, що тільки 30% персоналу закладів харчування легально пройшли медогляд та мають офіційні документи, повідомлено КМДА та Національну поліцію. При Київській міськраді вже скликається група щодо налагодження контролю в цій сфері. Особливу увагу буде приділено мережі Євразія, де останніми днями отруїлося 35 людей.
Рубан нагадав, що після випадків масового отруєння вдалося промоніторити 83 об'єкти громадського харчування, і на 60 із них (а це 80%) виявлено порушення санітарного та ветеринарно-санітарного законодавства. І майже 30% цих об'єктів тимчасово припинили свою діяльність.
Зокрема, за його словами, не всі суб'єкти господарювання мають супровідні документи на сировину і товар, який приходить (рибу, м'ясо). Часто харчоблок розміщується на площі 10-15 кв.м, де неможливо дотримуватися технологічного режиму. Щодо технічного обладнання, то воно або не працює, або пошкоджене (це й холодильне обладнання, і витяжні шафи, і вентиляційні системи). Є порушення в технології приготування, починаючи від загального зберігання продуктів, миття яєць, дезінфекції приміщення й інвентарю. Також порушуються термін і умови зберігання продуктів та готових страв.
Нагадаємо, в Києві кількість постраждалих від отруєння їжею в закладах громадського харчування досягла 34 осіб. У чотирьох чоловік, госпіталізованих у Києві з отруєнням після вживання суші, підтверджено діагноз "сальмонельоз".
Попередня новина
Наступна новина
Читайте також