В Україні через декілька тижнів очікується пік третьої хвилі COVID-19
16:02 24.03.2021
774

У Комітеті Ради з питань здоров'я нації заявили, що ситуація з коронавірусом в країні «близька до критичної». Вже на початку квітня прогнозують на добу 24,8 тисяч нових випадків СOVID-19 і 450 летальних.

Три області – Івано-Франківська, Закарпатська та Чернівецька – залишаються серед лідерів за кількістю госпіталізацій та рівня смертності. Статистичні дані цих областей свідчать про те, що між початком зростання до досягнення пікових показників виявлення нових випадків зараження минуло близько двох місяців. В цих регіонах пікова смертність перевищила аналогічні показники осінньої хвилі приблизно вдвічі. Експерти Національної академії наук прогнозують, що така динаміка розвитку епідемії очікує всю країну. Відповідно, до піку третьої хвилі залишилось декілька тижнів. 

Одна з головних причин такої сумної статистики – «британський» штам коронавірусної хвороби. Він агресивніший та розповсюджується швидше. Вчора у Литві були зафіксовані перші два випадки «південно-африканського» штаму. Якщо нова мутація коронавірусу потрапить на територію України, це може призвести до ще більшого зростання рівня смертності. 

Вчора уряд ухвалив декілька рішень, щоб зупинити розповсюдження вірусу. Згідно із розпорядженням Кабміну, кожен, хто в’їжджає на територію України, повинен надати негативний ПЛР-тест. А у регіонах «червоної» зони заборонено перебувати без масок навіть на вулиці. 

Автор: Анна Макарчук
Читайте також