У МОЗ розповіли, як поводитись на морозі
14:00 12.01.2019

У морозну погоду слід відмовитись від паління, вживання алкоголю і не носити важке, у той же час слід захищати одягом відкриті ділянки тіла, пити достатньо рідини, дотримуватись багатошаровості в одязі. Про це повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

"Не куріть. Нікотин погано впливає на стінки судин, що збільшує ймовірність негативного впливу холоду. Рухайте руками, пальцями ніг. Це посилить кровообіг. Водночас, уникайте перевтоми: коли ви втомлені, то втрачаєте тепло швидше. Кожні півгодини-годину обов’язково заходьте у тепле приміщення, якщо ви довго перебуваєте на вулиці. Не торкайтесь металу (руками або язиком). Ви ризикуєте обморозити шкіру у місці контакту", - зазначили в прес-службі МОЗу.

При цьому у міністерстві порадили використовувати водонепроникні рукавички при роботі з бензином при мінусовій температурі, оскільки потрапляння бензину на шкіру може спровокувати обмороження. У той же час слід дотримуватись багатошаровості одягу, носити нетісне взуття, рукавички, шапку, шарф, піднімати комір, які захищають відкриті ділянки шкіри від холоду.

Крім того, в МОЗ не радять носити важкого, оскільки воно може перетиснути судини, що також загрожує обмороженням. У той же час не слід виходити з дому голодними, а у разі замерзання слід з'їсти щось і пити достатньо рідини.

Також у відомстві порадили стежити за прогнозом погоди і уникати подорожей на далекі відстані.

Разом з тим, не слід вживати алкоголь, оскільки відчуття тепла від алкоголю оманливе, а тіло швидко втрачає тепло після вживання алкоголю.

Читайте також