Як отримати COVID-сертифікат у Дії, якщо ви вакцинувались за кордоном
16:30 16.03.2023
257

Багато українців чекали на таку можливість – і нарешті вона доступна завдяки новому технологічному рішенню МОЗ – зчитувачу, що перевіряє справжність цифрових документів про вакцинацію. Під час прийому лікар має відсканувати QR-код іноземного COVID-сертифіката і переконатися в його достовірності.

Якщо ви вакцинувалися проти COVID-19 за кордоном та отримали відповідний іноземний COVID-сертифікат, зверніться до сімейного лікаря. Із собою необхідно мати:

  • документ, що посвідчує особу
  • роздрукований іноземний COVID-сертифікат

Лікар внесе відповідну інформацію до електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ). Після цього ви зможете сформувати COVID-сертифікат у Дії.

Щоб отримання COVID-сертифікат:

  • авторизуйтесь у застосунку Дія
  • натисніть Послуги та виберіть пункт COVID-сертифікати – Отримати сертифікат
  • поставте галочку, щоб дати згоду на передачу даних з Електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) у Дію

Зверніть увагу, що згенерувати сертифікат можна в тому разі, якщо ви отримали щеплення вакциною, яка визнається ВООЗ, і надали документ-підтвердження у форматі EU DCC. Для решти вакцин та інших документів про вакцинацію, як і раніше, буде доступне Міжнародне свідоцтво про вакцинацію і профілактику, яке роздруковує лікар і затверджує заклад охорони здоров’я.

COVID-сертифікати у Дії реалізовані Мінцифрою спільно з МОЗ України, НСЗУ та за підтримки Європейського Союзу в межах проєкту EU4DigitalUA та Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа та фінансується Швейцарією.

 

Автор: Анна Макарчук
Читайте також