МОЗ напрацьовує Концепцію розвитку інсультної допомоги
14:03 30.01.2021
257

Міністерство охорони здоров’я напрацьовує «Концепцію розвитку інсультної допомоги в Україні на 2020-2030 роки», яка відповідатиме європейській стратегії боротьби з інсультом. Про це під час брифінгу повідомив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

«Надання медичної допомоги пацієнтам з інсультом — один із головних пріоритетів держави. МОЗ посилює свою роботу в напрямі як своєчасного попередження, так і лікування серцево-судинних захворювань. Ще один важливий крок — збільшення тарифів на лікування цього захворювання. Програмою медичних гарантій передбачено пріоритетний пакет «Медична допомога при гострому мозковому інсульті в стаціонарних умовах», — наголосив Міністр.

Щороку понад 100 тисяч українців стикаються із цією тяжкою недугою. Причиною смерті в 67% від загальної кількості летальних випадків є саме серцево-судинні захворювання, велика частка з яких — після гострого мозкового інсульту.

Отже, тариф за цим пакетом у 2021 році буде суттєво підвищено та диверсифіковано. Його вартість залежить від обсягу надання медичної допомоги: шляхом тромбекстракції чи тромболізису. Тариф сягатиме 99 000 грн (у 2020 році відповідний тариф був недиверсифікованим та становив приблизно 29 000 грн).

Автор: Маргарита Грабова
Читайте також