Половина вчителів закривають очі на буллінг серед школярів - психолог
17:00 20.01.2019
254

Половина вчителів просто закривають очі на випадки прояву агресії серед школярів, хоча прекрасно їх бачать. Таку думку висловила психолог Оксана Гомель в коментарі кореспонденту УНН.

"За фактом відповідальність завжди лежить на вчителеві. Якщо за часів СРСР ще був якийсь спосіб тиску на батьків, то зараз його немає. Те, що половина вчителів закривають очі і до останнього думають, що це жарти, - я думаю, це просто небажання вчителів втручатися, тому що в його обов'язки за таку зарплату це не входить, як він вважає. І коли вчителі кажуть, що не знають, що в їхньому класі когось тероризують, це неправда. Це складно не помітити, і якщо вчитель не хоче цього бачити, то, напевно, теж повинен нести якусь відповідальність", - зазначила психолог.

За її словами, закон про буллінг не працюватиме, поки люди, які задіяні в цьому процесі, самі не усвідомлять свою відповідальність і не почнуть запобігати конфліктам.

При цьому вона уточнила, що також необхідна просвітницька робота правоохоронних органів серед школярів, які повинні усвідомити, що можуть понести відповідальність перед законом за те, що знущаються над однолітками.

Крім того, необхідно, щоб психологи в школах проводили роботу з командоутворення. Також цим фахівцям необхідно надати хоч якісь годинни для роботи з дітьми, оскільки згідно із законом шкільний психолог не має права затримувати дітей після уроків або ж проводити з ними бесіди під час інших уроків.

"Я не зовсім розумію, навіщо вводити ще один закон, якщо за агресивну поведінку, побиття у нас вже передбачена відповідальність. І якщо ці закони не працюють, то не обов'язково потрібно приймати ще один", - додала психолог.

Читайте також